Rendezvényeink

Egyesületünk és tagiskolái többféle eseményt is szervez a publikum részére, illetve zártkörű rendezvényeket tagok számára.

Egyesület által megrendezett zártkörű események tagok számára

  • Helyi szemináriumok
  • Nagymesteri szemináriumok
  • Speciális szemináriumok
  • Edzőtáborok
  • Kihívások
  • Vizsgák

A tanulók a szintjüknek megfelelő csoportban tanulhatnak (Siu-Nim-Tau, Chum-Kiu, Chi-Sau, Biu-Jee…). Kung fu szakértők, mesterek segítenek a technikák tanulásában, valamint a szemináriumok végén vizsgázási lehetőség van.

Publikus események

  • Nyílt edzések
  • Kung Fu bemutatók
  • Tagfelvételek
  • Képzések, workshopok

Ezeken az eseményeken lehetőség van megtekinteni, kipróbálni a Wing Tsun Kung Fu-t és beiratkozni valamely tagiskolánkba.

Továbbképzés instruktoroknak, mestereknek

Az egyesület oktatói folyamatos továbbképzésben részesülnek:

  • havi 2 alkalmas központi instruktori edzéseken,
  • magánúton való tanulás és
  • szemináriumokon való részvétel során.

Az edzéseken és magánórákon a szintjüknek megfelelő tananyagot gyakorolhatják külön csoportban: Siu-Nim-Tau, Chum-Kiu, Biu-Jee, Muk-Yan-Chong alkalmazásai, Chi-Gerk, ill. Chi-Sau szekciói, valamint a Wing Tsun fegyverei.

 

Helyi szemináriumok

Hagyományosan évente kétszer, tavasszal és ősszel az egyesületünk vezetője Si-Fu Török Róbert ellátogat a helyi tagiskolákba egy hétvégén (szombat és vasárnap), hogy egy 3×2 órás Wing Tsun szemináriumot tartva az ottani tanítványoknak. Ezen az eseményen természetesen más tagiskolák diákjai is részt vehetnek, így egy jó közösség alakulhat ki, amelyen a diákok jobban megismerik egymást és együtt gyakorolják a Wing Tsun művészetét.

Az utolsó edzés végén egy kb. 2 órás vizsga következik, majd a diploma osztás után egy közös csoportképpel zárjuk az eseményt.

Nagymesteri szeminárium

A nagymesteri szemináriumon az egyesület tagiskolái összegyűlnek és közösen gyakorolják a Wing Tsunt. Az eseményt Si-Fu Török Róbert vezeti, néha azonban meghívunk más neves Wing Tsun nagymestereket is, mint pl. Si-Fu Carson Lau-t. Jellemzően hétvégén kerül megrendezésre és 3 napot tart.

Két részre oszlik a szeminárium:

  • Instruktori edzés – pénteken 2×2 óra edzés. Ezen az edzésen összegyűlnek az instruktorok és a mesterek, hogy magas szintű technikákat (Biu-Jee, fabábu, Chi-Sau, Chi-Gerk, hosszúbot, pillangókések, stb.) gyakoroljanak. Nem ritka, hogy a magasabb szintű haladó diákok (preinstruktori fokozatban) is részt vesznek rajta.
  • Diákoknak szánt edzés – szombaton és vasárnap, napi 2×2 óra edzéssel. Ezeken a napokon az egyesület összes tagiskolából a diákok összegyűlnek és együtt gyakorolják a haladóbb Wing Tsun technikákat.

Az esemény végén egy komolyabb hangvételű vizsga következik, amelyen nem csak a kezdő-, gyakorló- és haladó diákok vizsgáznak, hanem instruktor és mester vizsga is terítékre kerül. A vizsga után diplomaosztás, majd egy közös csoportképpel zárjuk az eseményt.

Speciális szemináriumok

Ez egy rendhagyó esemény, ami egy bizonyos témára koncentrál, jellemzően magas szintű Wing Tsun technikákat gyakorolnak a résztvevők és mint a legtöbb szemináriumot, ezt is hétvégén rendezzük meg.

Az esemény végén nem feltétlen rendezzük meg a vizsgát. A legvégén természetesen egy közös csoportképpel zárjuk le az eseményt.

Edzőtáborok

Minden nyáron megrendezzük a nyári edzőtábort a tanítványok számára, amit Si-Fu Török Róbert vezet. Az edzőtábor általában 5 napig tart és napi 2×2 óra edzés áll rendelkezésre, amelyen a résztvevők belemerülhetnek a Wing Tsun világába. Jellemzõen Magyarországon, de külföldi edzőtáborokat is szervezünk, pl. Erdélyben, az Egyesült Királyságban és Európa több területén.

Az esemény akár nyaralásnak is vehető, hiszen a résztvevők az edzések mellett kirándulásokon és egyéb szabadidős programokban is részt vehetnek egy szép helyen.

Mint a nagymesteri szemináriumon, úgy itt is egy komolyabb hangvételű vizsgával, diplomaosztással, majd végül egy közös csoportkép készítéssel zárjuk az eseményt.

Kihívások

A keleti harcművészetben nem mások, hanem önmagunk legyőzése az igazi cél.

Az igazán nehéz nem mások, hanem saját gyengeségeink legyőzése, önmagunk felülmúlása, saját határaink átlépése és a tökéletességre való törekvés. Az egymással való versengés helyett a kihívások segítenek nekünk a bizonyításban.

Két féle kihívást különböztetünk meg az egyesületünkben:

Az egyesületünk által megrendezett kihívásokat egy szeminárium keretén belül tartjuk meg.

A II. szinten lévő kihívást csak akkor lehet elvégezni, ha a tanítvány előzőleg már teljesítette az I. szintet. A kihívás teljesítésével a gyakorló kap egy az egyesület által kiállított oklevelet és a hozzátartozó felvarrót.

A klubon belüli kihívások/mérföldkövek (jelen esetben a WTT kihívásai) az adott iskola keretein belül zajlanak. Iskolánkban rengeteg kihíváson lehet részt venni, ami egy jól kidolgozott rendszer alatt működik. A kihívások sikeres teljesítéséért a résztvevőt megjutalmazzuk.

Egyesületi kihívások

Az Öt Elem Wing Tsun Kung Fu Egyesület által megrendezett kihívások a következők:

  • 12 órás edzés – évente 1x kerül megrendezésre

  • 24 órás edzés – 4 évente kerül mergendezésre

  • 50 ember elleni harc farkasfog felállásban – egymás után támadnak a támadók

  • 100 ember elleni harc farkasfog felállásban – egymás után támadnak a támadók

  • 4 támadó elleni harc 4 percig – egyszerre támadnak a támadók

  • 5 támadó elleni harc 5 percig – egyszerre támadnak a támadók
Klubon belüli kihívások/mérföldkövek

Lehetőség van a tagiskolákon belül is teljesíteni kihívásokat. Ezeket mérföldkőnek is hívhatjuk. A mérföldköveket akár kategóriákra is fel lehet osztani (pl. gyorsaság, kitartás, szorgalom, stb.).

A mérföldkövek listáját lehet bővíteni is és csak a képzelet szabhat határt, azonban mindenképpen az adott iskola vezetőjének jelenlétében és annak engedélyével lehet ezt megcsinálni. A mérföldkő teljesítését az iskola vezetője hitelesíti az aláírásával a tagsági könyvben.

Vizsgák

A vizsgákat általában az egyesület által megszervezett szemináriumok, edzőtáborok, kihívások végén rendezzük meg azok számára, akik felkészültek az adott fokozathoz tartozó tananyagból. Másfél/2 órát tartanak, a magasabb fokozatra lépőknek viszont több óráig is eltarthat, mivel nagyobb tananyagot kell bemutassanak.

A vizsgarendszerről és a tananyagról többet ITT olvashatsz.

Azonban vizsgázni nem csak a szemináriumok végén lehet. Bizonyos fokozatoknál lehetőség van az egyesületünkhöz tartozó hivatalos tagiskolán belül, az iskolavezető jelenlétében is letenni. Természetesen a Si-Fu Török Róbert által hitelesített diplomát ugyanúgy megkapja.

Publikus események

A publikus eseményeket leginkább a tagiskoláink szervezik meg.

Célja, hogy hirdesse a Wing Tsun Kung Fu harcművészetét, az egyesületünket és magát a helyi Wing Tsun iskolát. A nyílt edzéseket, az önvédelmi képzéseket és a tagfelvétellel egybekötött Kung Fu bemutatókat mindenki megtekintheti és részt vehet rajtuk. A Kung Fu bemutatókon pl. az iskola diákjainak remek lehetősége van bemutatni a nagyvilágnak az eddig megszerzett tudását növelve a helyi iskola népszerűségét.